| anonim_4396 a întrebat:

E adevarat ca guma de mestecat chiar te ajuta sa previi cariile si afectiunile gingivale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Te ajuta dar nu o mesteca prea mult si nu in fiecare zi pentru ca are si efecte negativewinking

| unbaiat a răspuns:

NU te ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Nu mestecate mai mult de 30 de minute după fiecare masă.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine ti-a spus, a ras de tine, sau a fost impotent din punct de vedere intelectual.incearca sa lasi guma de mestecat deoparte, si sa te speli pe dinti zilnic si dupa fiecare masa.