| lilboutique a întrebat:

E adevarat ca vergeturile aparute in adolescenta dispar sau se diminueaza in timp? Am 16 ani si am vergeturi pe picioare, fese si solduri f putin. Merg la sala si am putina burtica, mi-e frica sa nu imi apara si pe abdomen:-s A scapat cineva de ele? Stiu ca nu se vindeca, m-am informat mult in legatura cu ele dar ideea este sa nu se vada, daca nu dispar in totalitate, sa se estompeze.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LadyLilith a răspuns:

Langa sport foloseste si Picaturi Suedeze (fabricate in strainatate, se gasesc in orice farmacie). Diminueaza si cu ajutorul lor dispare in totalitate. Si eu am avut, dar datorita picaturilor mi-au disparut. Incearca-l. Si mult succeshappy

7 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Cam devreme la 16 ani - la varsta asta trebuia sa pocneasca -carnea pe tine

| isis5001 a răspuns:

Incearca cu crema impotriva vergiturilor de la Avon. Si eu am pe fese si solduri si parca le-a diminuat. Eu stiu ca o data facute tin o viata, stiu o fata care are 35 de ani si are inca vergiturile din copilarie.

| isis5001 a răspuns:

Eu nu am mai auzit de vergituri pe abdomen, ele se fac decat pe picioare si fese, se prelungesc putin pe solduri dar nu prea mult. Asta este ceea ce stiu eu, este posibil sa ma insel dar eu nu am auzit de asa ceva.

| TrixLove a răspuns:

Pai... vergeturile raman pe viata din cate am citit. am o carte despre adolescenti si tot felul si scrie de vergeturi si shunci. Ideea e ca odata ce te-ai pricopsit cu ele nu mai dispar. De disparut oricum nu au cum, dar am inteles ca exista o operatie care le estompeaza aproape in totalitate. Cred ca ar trebui sa faci multe abdomene ( pentru. burtica ) si muuuulte exercitii zilnic, mancare putina si foarte mult alergat. jogging. Incearca asta cam 2-3 luni. Te orientezi. La inceput iti va fi mai greu, dar apoi te acomodezi. Incearca sa mananci cereale. Altceva nu stiu ce sa-ti zic. Bafta. Fnda?

| LaraDot a răspuns:

Se estompeaza dar raman ca niste linii. astea se fac deoacrece esti slaba si te ingrasi brusc...succes

| Battery a răspuns:

Daca sunt rosii pot fi tratate. Crema Supliform, o gasesti la farmacie, costa sub 10 lei. Te faci in fiecare seara si dimineata pe vergeturi si masezi vergeturile 2-3 minute. O sa dispara destul de repede.