| RealLife a întrebat:

Sora mea are 15 ani si a slabit 15 kg si i-au ramas vergeturi pe coapse. Este adevarat ca vergeturile aparute in adolescenta se estompeaza cu trecerea timpului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna
vergeturile nu dispar niciodata, le poti estompa cu bitter suedez ( nu l-am incercat, inca, dar am citit ca e destul de bun pentru asa ceva). Iar daca vrea sa nu ii mai apara, cand tine o cura, sau cand incepe sa se ingrase, sa se dea in fiecare zi cu o crema impotriva vergeturilor ( eu folosesc de 2 luni, crema restructuranta antivergeturi de la gerovital plant, si mi se pare destul de buna).

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este foarte adevărat că le va avea toată viața. Nu se estompează!
Pa, pa.

| danutza_2917 a răspuns:

Daca nu faci nimic atunci ramai cu ele dar daca sunt recente inca au culoarea roz si foloseste aceste creme http://aloeveraforever.ro/......ing-lotion si http://aloeveraforever.ro/produse/ingrijirea-pielii/forever-alpha-e-factor plus putina miscare pentru tonifierea zonei vor disparea.

| OanaG a răspuns:

Nu e adevrata,si eu am vergeturi pe coapse si fese, nu multe da` am, chiar daca am doar 17 ani,mie mi-au aparut dupa ce mi-a venit menstruatia, dereglari, odata ce am avut ciclul am ajuns de la 48 de kg la 52-53 si asa mi-au aparut. Sa incerce prin masaj!

| trifescugabriela a răspuns:

Hai sa iti dau o idee buna, da buna rau de tot! Sincer cea mai buna solutie e sa mergi la medicul dermatolog te poate ajuta extrem de mult si iti recomanda ce e nevoie pentru pielea ta!