| iulia13 a întrebat:

E bine sa ma spal cu sapun dove pe fata.am niste cosuri si vreau sa scap de ele.aspept rasp! funda

Răspuns Câştigător
| lentzig a răspuns:

Cumpara ti un sapun cu sufl. spala te cu el seara, iar dimineata da te pe fata cu apa, zeama de lamaie si bicarbondat de sodiu.clateste dupa 3 min! efect vizibil d la prima utilizare! bafta

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este bine să te speli cu un săpun antibacterian sau cu sulf pentru coșuri! Poți aplica și o mască pe bază de acid salicilic.
Pa, pa.

| Esperança a răspuns:

Eu am incercat si m-a iritat f tare pe fata! Asa ca mi-am luat o crema-gel de la Garnier pentru cosuri si puncte negre si la mine si-a facut efectul.Bine eu nu am asa mari probleme cu cosurile. Apare cate 1 odata la nu stiu cat timp.Nu e bine sa te speli cu sapun pe fata ca acopera porii.

| negru30 a răspuns:

Cosurile nu apar degeaba - de ce nu te duci intai la doctor sa vezi cauza?

| BereCuLamaie a răspuns:

Imi pare rau ca nu am citit intebarea mai devreme. Si acum sa raspund la intrebare: eu de ceva timp [indelungat chiar, cateva luni bune] ma spal cu sapun Dove pe fata. [poti folosi varianta clasica de sapun, sau cel cu particule, pe care trebuie sa le topesti pentru un efect foarte bun] si previne aparitia cosurilor [acesta e motivul pentru care l`am incercat, nu am vrut sa folosesc tot felul de produse-medicament] apoi poti sa stergi fata, bland, cu o lotiune tonica. ai instant pielea ca de bebelus, iar daca continui procedeul, vei avea o fata curata tot timpul. Spor!

| Rikudou a răspuns:

Nu.Cumpara o crema speciala cum ar fi de galbenele.

| blueeyes27 a răspuns:

Eu zic ca e bine.O prietena de-a mea se spala cu sapun dove pe fata si i-a disparut toate cosurile.

| mariamagda a răspuns:

Depinde de tenul fiecaruia; de exemplu mie dove imi usuca pielea. deci eu nu ti_as recomanda. eu ti_as recomanda pentru ten vitamina a solutie uleioasa de la farmacie, avand in vedere ca orice tratament facial sau orice crema de fata contine vitamina A.