| RAY a întrebat:

E mai buna o pasta de dinti bio decat una normala? cine foloseste asa ceva? as vrea ceva un documentar legat de sanatatea dintilor,ce recomanda stiinta, studi ceva de genu

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| EnciclopediaProstiei a răspuns:

Pasta de dinti bio...astia nu stiu ce sa mai inventeze ca sa prosteasca lumea si sa scoata un ban. sa nu confundam stiinta cu marketingul de doi lei si sa nu uitam ca batranii nostri se spalau pe dinti cu carbune deci nu cred ca are vreo treaba stiinta cu pasta de dinti, o vad mai de graba ca pe o exploatare, sa zica norodul "uite ba, stiinta iti recomanda pasta bio, hai s-o cumpar pe asta".

| an0therkid a răspuns:

O_o,exista asa ceva? (wow, trebuie sa ma informez mai des!), eu nu cred in pasta de dinti pentru ca are legatura cu periuta de dinti care contine bacterii oricat ai curatao, si daca o schimbi ar insemna 5 lei pe zi(cea mai ieftina)adica 1825/1830 lei pe an @_@
deci mai buna e guma de mestecat apa si ata dentara n_n

| StamateAlina1987 a răspuns:

Iti recomand sa folosesti o pasta de dinti naturala.
Eu folosesc o pasta de dinti cu ingrediente naturale de la Thursday Plantation, pe baza de Ulei 100% pur de arbore de ceai, un foarte puternic antibacterial.
Nu contine fluor, SLS, spumante si alte chimicale….Si are actiune de a lupta impotriva imbolnavirii gingiilor, placa, tartru, carii, decolorarea dintilor
Eu am ceva timp de cand o folosesc si sunt foarte multumit.

| RAY explică (pentru StamateAlina1987):

De pasta de dinti de la aloe vera ai auzit?