| Mihaela2023 a întrebat:

E normal sa respiri greu dupa pneumonie? Am avut pneumonie dar m-am vindecat si am ramas cu o respiratie grea. Medicul mi-a dat medicamente dar nu au efect, nu mai suport! Ce sa fac sa respir mai uşor?
Voi aveti dificultăti in respiratie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa slabesti ca in alte intrebari ai zis ca te ai ingrasat. Grasimea apasa pe inima.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rând sa nu asculti părerile celor de pe TPU, ca nu toți sunt in măsura sa și dea cu părerea, eu mi am făcut contul pentru a adresa o singura întrebare și după aceea m-am lămurit ca problemele le rezolvi la specialiști in domeniu. Însă, ma gândesc ca vrei o părere aleatorie de la persoane care poate au avut ce ai avut si tu, eu nu am avut, însă sa stii ca respirația grea vine si din alte afecțiuni, mama mea are asta uneori însă are glanda si mici probleme cu inima, chiar si eu simt uneori ca am mici probleme de respirației si nu am avut niciodată vreo problema, eu zic sa nu te îngrijorezi, ca tocmai îngrijorarea aduce stresul, stresul aduce afecțiuni, afecțiunile se dezvolta si se dezvolta sub forma asta de care zici tu, ia-ti o atitudine pozitivă și te vei simți mai bine, dacă nu, ia legătura cu un specialist in domeniu, toate cele bune iti doresc!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar nu la toți specialiștii, bineînțeles, ca mulți spun ca sunt însă…cel mai bine le rezolvi tu cu tine, fiind in armonie cu sinele tău interior.

| BabaOarba a răspuns:

Urmeaza tratamentul. Recuperarea se face in timp indelungat.

Cere parerea unui alt medic. Poate ai nevoie nu doar de tratament, ci si de recuperare.