| Victoria18 a întrebat:

E normal sa te tina menstruatia doar 3 zile? Fetelor, la voi cat dureaza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Trei sau cinci.
Da e normal si bucurate ca tine doar atat eu as fi super fericita sa dureze doar atata de fiecare data.

| Raniaa a răspuns:

Da, este normal.

| YellowAngel a răspuns:

4-5 zile

| AnonimaaaaG a răspuns:

Pana acum tot atat te tinea?
Pe mine ma tine 7 zile. e naspa, as fi vrut eu sa ma tina si pe mine asa de putin.

| AlexandraMunteanuTpU a răspuns:

La mine durează 5 zile. Da, mai poate dura si 3 zile, la mama mea atât dura. Dar exista riscul de a te îmbolnăvi...

| AlexandraMunteanuTpU a răspuns:

Da, te poate tine si 3 zile. Pe mine mă tine 5... Dar revenind la problema ta, este normal dar există riscul de a te îmbolnăvi...

| Youdontgetmehighanymore a răspuns:

Da, este. La mine tine, uneori, chiar si 7 zile. Am avut o problema la ovare, respectiv un chist. Am luat tratament, anticonceptionale, care mi-au reglat mentruatia. In perioada aceea, timp de un an de zile, am avut mentruatia de 3 zile si imi venea mereu la aceeasi data.

| Emmmmmmey a răspuns:

5 sau 7 zile...
Depinde când ți-a venit ( dacă e prima oară cand iți vine menstruatia, e normal, dacă iți vine deja de mult timp, e anormal)
Succes