| Sirena4Winx a întrebat:

Fetelor am nevoie de ajutor. Mi-a venit menstruatia acum 2 zile, azi ar fi a treia (dureaza de obicei 3 sau 4 zile). Doar ca sangerez ca naiba. Parca as fi cascada Niagara straight face Voua vi s-a intamplat asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Antonia981 a răspuns:

Depinde si de organism! Uite.mie cand mi-a venit prima data a tinut 3-4 zile ca tine (primele luni) iar dupa aproape o saptamana.La unele fete tine 3 zile si la altele 1 saptamana.De ex. mamei mele ii tine 3 zile si mie 1 saptamana! big grin Si normal ca 5-6 zile o sa sangerezei ff mult iar a 7-a putin!happy

5 răspunsuri:
| lovem3 a răspuns:

Doar luna asta sangerezi abundent sau mereu? si mie mi se mai intampla in special cand racesc la ovare

| eoooo a răspuns:

Oooo.daaa. mi s-a intamplat.nu te speria. incearca sa nu faci efort.sa nu te ridic brusc. sa alergi. sa razi puternic sau sa plangi. o sa fii bine laughing.mi s-a intamplt ...sinu ma puteam ridica de la baie. simteam ca, curge din mine zci ca era un izvor.nu s emai oprea. dar a durat mai mult si dupa am scapat. big grin se mai intampla tongue

| scully a răspuns:

Mi se-ntampla foaarte des. Nici nu poti sa stranuti/ tusesti/ razi/ respiri/ vorbesti/ sau sa te misti ca se si inunda. frustrated
E normal in perioada adolescentei.

| LoredanaTM a răspuns:

Iti recomand sa citesti ghidul adolescentei creat de cei de la Chilotis!
https://chilotis.com/

| jaujedam a răspuns:

Mi se intampla si mie...dar daca sangerezi exagerat eu zic sa vorbesti cu mama ta si sa te prezinti unui ginecolog...
Bafta!winking