| UmbraDeVulpe a întrebat:

E ok sa consumi alcool dupa ce ai inceput un tratament cu niste creme care le pui la penis? Isi mai fac treaba acele creme daca consumi alcool?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pentru a fi sigur citeste prospectul acelor creme, daca mentioneaza sau nu consumul de alcool ca si contraindicatii
Cat de mult alcool bei? ca una este un pahar de vin sau o bere de 330 ml pe zi si alta sa bei ca un alcoolic

Răspuns utilizator avertizat
| Simpatic a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Eu zic ca nu este o problema

nu ne-ai spus ce creme dar nici nu cred ca mai conteaza asta

m-am uitat la o crema anti-fungi de exemplu si nu exista contraindicatii la alcool https://comenzi.farmaciatei.ro/......sa-p300717

desi ar parea de clasa 1 totusi ca te dai cu o crema, care o aplici local dar sa nu ai voie sa consumi alcool

Răspuns utilizator avertizat
| Simpatic a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

1 pahar de bere pe zi nu face niciun rau in cazul tau

Răspuns utilizator avertizat
| Simpatic a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

In prospect spune asa :

Pentru a evita reinfectarea, trebuie să schimbați lenjeria personală zi de zi (şervet, prosop, lenjeria de corp – preferabil să fie toate de bumbac) și acestea trebuie spălate în apă foarte fierbinte sau chiar în apă fiartă. Igiena personală este esenţială pentru succesul tratamentului cu Travogen cremă.

Nu spune de cate ori! Deci este suficent sa schimbi lenjeria zilnic, 1 data pe zi
Si noi ceilalti schimbam 1 data sau 2 ori pe zi, deci nu trebuie sa imi spuna asta prospectul cat regulile de igiena ale normalitatii

La fel cu spalatul pe dinti...nu trebuie sa citesc undeva ca este necesar sa o fac minim de 2 ori pe zi!

Răspuns utilizator avertizat
| doctorandus a răspuns:

Un pahar de vin pe zi e OK, problema e sa nu bei ca porcul.

Răspuns utilizator avertizat
| ReddY25 a răspuns:

Nu recomand

Răspuns utilizator avertizat
| ReddY25 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

E o mică posibilitate

Răspuns utilizator avertizat