| UmbraDeVulpe a întrebat:

Pot face cumva ca sa nu mai am scurgeri de scaun pana cand ma duc la doctor? Si pot si acele scurgeri sa faca sa nu isi mai faca efectul creme pe care le aplici la penis? Sau daca nu ajung si acolo pana la penis acele scurgeri atunci nu are treaba? Si isi fac efectul acele creme?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Furazolidon si Loperamid.

Răspuns utilizator avertizat
| ioana748 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Furazolidon si Loperamid (daca nu gasesti iei lmodium)- astea sunt pentru stomac.
Nistatina este pentru candida - s-ar putea sa nu dea fara reteta.
Dar mai poti astepta pana vezi ce spune din doctorul.
Este important ce diagnostic pune el.
Oricum in farmacie se gaseste un test de candidoza si costa vreo 30 Ron.
Dar, ai rabdare pana zice doctorul ceva in urma analizelor.
Nu putea sa-ti dea antibiotic sau alte pastile pana nu vede exact ce ai.

| ioana748 a răspuns:

Trebuie sa mergi la doctor.
Poate ai diabet sau candida.
Daca te speli cremele isi fac efectul.
Bea jumătate de lingurita bicarbonat cu jumătate pahar apa, o data pe zi.
Furazolidon o pastila la 6 ore si lmodium 2 pastile pe zi( o data amandoua).
Ia si Nistatina o pastila la 6 ore.

Răspuns utilizator avertizat
| ioana748 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Da, daca speli nu este problema.

Răspuns utilizator avertizat
| ioana748 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Da,e ok.

| ioana748 a răspuns:

Iti poti face testul cu paharul pentru candida.
Inainte sa mananci sau speli pe dinți scuipi intr-un pahar curat sau borcan prin care vezi.
Daca Intr o ora apar niste firișoare albe care sunt in apa (gasesti imagini pe google) care ies din scuipat este candida.
La farmacie se gaseste de asemenea test pentru candida.

Răspuns utilizator avertizat
| ioana748 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Intai vezi daca ai.
Cu tratament si regim traiesti linistit 100 de ani.