| Joker3134 a întrebat:

E posibil sa faci cancer in gat dupa 2 ani de fumat tigari? O jumatate de pachet pe zi? Si poate sa fie chiar avansat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E posibil sau nu. Fumatul nu declanseaza automat cancerul, e doar un factor de risc care iti mareste sansele

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns:

Dracu' nu doarme! Căile domnului (sau ale cui vrei tu) sunt încâlcite - se poate întâmpla și fără țigări. Ferească...

| LPCTSTR a răspuns:

Tot ce e posibil man-ule.
Plus că trebuie să incluzi și alte aspecte(de exemplu, poate ajungi să fumezi 1 pachet jumătate pe zi(și astfel îți accelerezi moartea)).

| AlexisJohn17 a răspuns:

Cunosc oameni care au fumat ani de zile și un pachet pe zi, problema nu e asta, poți face și la alte componente ale organismului la plămâni. O țigară în medie conține 70 % substanță cancerigena, deci depinde de organism cum lupta împotriva substanțelor ce vin din țigară, alții au fumat toată viata și nu au făcut neparat boala asta, dar în schimb au apărut alte boli. O țigară și țigările în general sunt mortale, ataca plămânii, inima, arde tot în tine, niciodată nu am înțeles de ce un om își baga singur un fum în pro propriul sau corp, nu vad nici beneficiu în asta
Te sfătuiesc sa le lași ca nu e de joaca, anual sute de mii mor din cauza tutunului. Tu decizi. happy