| lyvia a întrebat:

E posibil sa fi ramas gravida? Am facut sex si prietenul meu a ejaculat in mine. A durat 2 min actul sexual si nu am avut orgasm. Am facut dupa 7 zile testul a esit negativ, apoi iar dupa 7 zile am repetat si tot negativ...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Nu are legatura cu durata si nici daca ai avut sau nu orgasm...( bine, in 2 minute nici nu aveai cum sa ai...laughing ) Pentru a fi 100% sigura mergi la un ecograf... Dar daca ti-ai facut corect testul, mai ales a doua oara si l-ai interpretata corect, atunci nu. Dar cel mai bine, afla raspunsul la un ginecolog.

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu conteaza cat a durat actul sexual si nici daca tu ai avut orgasm. Conteaza daca el a ejaculat si in ce zi a ciclului tau s-a intamplat.
Zilele ciclului se numara din prima zi de sangerare. Perioada fertila este in jurul zilei a douasprezecea, fiind considerata cu risc mare perioada intre zilele a 9 a si a 16 a. Repet, ziua 1 este prima zi de sangerare.
Testul de sarcina la 7 zile de contactul sexual neprotejat este inutil. La 14 zile exista o mica probabilitate sa se pozitiveze, dar un rezultat negativ nu e sigur. Cel mai bine este sa-ti faci doua teste de sarcina, de la doua firme diferite, cam cand ar trebui sa-ti vina din nou menstruatia, folosind urina de dimineata. Stiu ca pe teste scrie ca nu e necesar, dar sensibilitatea lor creste asa. Practic cand te trezesti, recoltezi urina imediat si faci testul de sarcina. A doua zi il refaci folosind alta firma.

| crisa a răspuns:

Te joci cu viata fata (fetita) draga...
citeste sfatul brigaelei si data viitoare documeteaza-te, ca acum nu mai trebuie sa cauti in carti, de-aia exista internet!
tine-ti capul pe umeri, sunt atatea metode contraceptive!

| NoName_9903 a răspuns:

Daca perioada respectiva era cea de fertilitate ( +/- 3 zile de la ovulatie, practic zilele 11-17 ale ciclului menstrual) e bine sa mai repeti testul si sa te asiguri ca e facut corct. Daca ai dubii mergi la ginecolog. Daca insa nu te aflai in perioada ovulatiei, si ai deja 2 teste negative, poti sa stai linistita!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu eu zic ca nu esti gravida avand in vedere ca ai facut testul de 2 ori
dar intrebarea e daca tia venit ciclul menstrual

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am facut sex cu un baiat si s ejaculat in mine dar m-am dus repede la dus oare sunt insarcinata?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da depinde in ce situatie ai fost, dc urma ca sa iti vina ciclu se poate mai mult ca sigur sa nu ramai inainte de ciclu si dp ciclu 2 zile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iubitul meu a ejaclat in mine in 12 zi de dupa ciclu si a mai ejaculat si dupa ovulatie la 2 zile, pot sa raman?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti

| Cavani1999 a răspuns:

În doua minute a ejaculat? a fost foarte rapid baiatu.

| Cavani1999 a răspuns:

Ahaha

| Victor_Vasile_1995 a răspuns:

Daca ti-au iesit 2 teste negative...ori nu esti insarcinata...ori n-ai bani de un tester calumea.