| JesterRO a întrebat:

E posibil sa mori (la propriu) de ras?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar un caz stiu. un nene a murit la un film de desene animate, cand un magar manca smochine. a murit de ras. iar sotia lui a trimis o scrisoare de multumire studioului fiindca i-au facut ultimele clipe atat de fericite sotului ei.

18 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

E posibil.

| psiholoaga a răspuns:

Dar cine ar rade in continuare, daca simte ca se sufoca? Asta e intrebarea.

| psiholoaga a răspuns:

Aoleu, bro, saracul de tine!laughing Aminteste-mi cand iti mai spun bancuri sa am Salvarea pe apelare rapida.

Janina
| Janina a răspuns:

Eu mor din primul minut...

| JesterRO explică:

In plamani exista o rezerva de aer care nu se duce nici in momentul expirului fortat, dar poate cand razi si esti de neoprit il scoti si pe ala afara...cine stie...

| JesterRO explică:

Doamne, care vrea sa-l gadil?laughing

| lololololol a răspuns:

Poţi, râzi pentru câteva minute, nu mai rămâne aer, şi de aici mori.

| Dianna a răspuns:

Da! din cauza sufocarii dar si daca inima depune un efort mai mare "decat poate sa duca"!

| Instinkt a răspuns:

Poate se poate dc razi pan numai ai aer se poate

| ḭṆḠḕṙḀṠ a răspuns:

Da! Exista multe cazuri din astea...am citit intr-un documentar

| Jonsdottir a răspuns:

Pai se poate...cred thinking razi pana te ineci, te sufoci si mori straight face simplu, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor)mor de ras
da nu morsmug!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, pentru ca atunci cind rizi expiri. Daca nu te opresti din ris, nu poti inspira aer, nu faci decit sa dai afara din plamini si ultimul strop de aer si... te albastresti, dupa care buf, sucombezi laughing
In fine, treaba e ca dupa ce iti pierzi cunostinta, te opresti si din ris si atunci plaminii incep din nou sa functioneze normal, adica iti reiei respiratia normala (este un gest reflex), deci nu mori, doar iti poti pierde cunostinta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Psiholoaga, pai nu rizi voluntar. Eu daca ma gidili, rid pina lesin, cind eram mic eram disperat, ca ma gidilau si nu mai puteam respira. Ma dadeam de ceasul mortii, nu stiam cum sa fac sa ma opresc din ris, ca sa pot inspira aer si nu reuseam sa ma opresc. Efectiv nu poti controla asta, nu te opresti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Psiholoaga, la bancuri rezist, dar daca imi stii punctele sensibile si ma gidili... mor acolo pe loc, sucombez, dau coltu laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred, pur si simplu asa se zice din popor ca " poti sa mori de ris" da la propriu, la sigur ca nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sigur! Poti sa mori de ris

| davidbuz_1713 a răspuns:

Da. este posibil. poate pare surprinzator. dar DA! oricum, pentru toti vizitatorii acestei intrebari recomand (daca cunoasteti lb engleza) acest blog. http://www.interesting-health-facts.com/......ghing.html