| Hidane a întrebat:

Credeti ca e posibil sa mai traiesti dupa ce mori?

15 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

O fiinta vie nu moare niciodata.

| 4b a răspuns:

Nu exista viata dincolo de moarte...esth mort; zaci in pamant pan' la inviere.
Sanatate.

| LetsPutASmileOnYourFace a răspuns:

Normal ca exista viata dupa moarte. Ca si dovada vie, intreba pe oricine a fost in moarte-clinica, daca a vazut ceva sau ce a vazut. Peace&Love.

| milan9 a răspuns:

Ecclesiast 12,7: "Şi ca pulberea să se întoarcă în pământ cum a fost, iar sufletul să se întoarcă la Dumnezeu, Care l-a dat."

| milan9 a răspuns (pentru milan9):

"Când a rupt El pecetea a cincea, am văzut sub altar sufletele celor ce fuseseră înjunghiaţi din pricina Cuvântului lui Dumnezeu şi din pricina lucrării de mărturie pe care o avuseseră. Ei strigau cu glas tare şi ziceau: ‚Până când Doamne, Tu care eşti suveran, sfânt şi adevărat, zăboveşti să judeci şi să răzbuni sângele nostru asupra locuitorilor pământului?’ Fiecăruia din ei i s-a dat o haină albă şi li s-a spus să se mai odihnească până când se va împlini numărul tovarăşilor lor de slujbă şi a fraţilor lor care vor fi omorâţi ca şi ei" (Apocalipsa 6, 9-11).

"Sunt strâns din două părţi: aş dori să mă mut şi să fiu cu Hristos, deoarece asta ar fi cu mult mai bine. Dar pentru voi este mai necesar să rămân în trup" (Filipeni 1, 23-24). Dacă existenţa lui Pavel alături de Hrisos în viaţa de dincolo, imediat după ieşirea din această viaţă,, ar fi mult mai bună" rezultă de aici că este o existenţă conştientă în care sufletul nu dispare pur şi simplu.

"Săracul a murit şi a fost dus de îngeri în sânul lui Avraam. A murit şi bogatul şi l-au îngropat; fiind în chinuri, în Hades şi-a ridicat ochii..." (Luca 16, 22-23).

| mixxjim a răspuns:

Cum sa mai traiesti daca esti mort? mortul viu, sau cum? laughing crezi ca ti-ar folosi la ceva? tinand cont ca nu s-a intors nimeni sa spuna ca da, as zice ca nu, nu mai traiesti, ai murit si gata. sper, ca tare n-as vrea sa ma trezesc prin Africa aceea unde se moare de foame la propriu, si nici caine fugarit de hingheri laughing hai sa traim, sa traim acum asa cum trebuie, sa nu se stie ce ne asteapta dupawinking

| chazz a răspuns:

Da,sufletul traieste dupa moarte happy

| 1libercugetator1 a răspuns:

In prezent singur ca NU

in viitor poate se va prelungi durata de viata sau se va putea descarca memoria pe un pc si de acolo descarcata intr-un corp sau sa devenim roboti

| IoanieCriminalul a răspuns:

Astea sunt fantezi. Daca crezi in asa ceva inseamna ca esti redus mintal.

| Qinz a răspuns:

Dumnezeu spune ca ne-a lasat gandu vesniciei, daca ai si tu acest gand, mediteaza asupra lui...

| florinmarius20 a răspuns:

Teoretic nu dar cine stie?!

Răspuns utilizator avertizat
| gfghn a răspuns:

La moarte nu suntem constienti de nimic asa cum eram inainte de a veni in existenta. creierul nostru inceteaza sa mai lucreze Cind omul moare inceteaza sa mai existe.Cind isus la inviat pe Lazar accesta nu a mentionat ca ar fi fost constient si ar fi trait intr-o viata de dupa moarte. Scopul lui Dumnezeu a fost accela de a trai vesnic pe pamint de a nu cunoaste moartea si pacatul deci dupa moarte nu mai exista viata.

| Serenade a răspuns:

Cica pentru cei insurati exista viata dupa ce moare soacra.

| AnonymousV a răspuns:

„Credeti ca e posibil sa mai traiesti dupa ce mori?" - ce ai in vedere?

| sweetheart16 a răspuns:

Reîncarnare vrei să zici?
Da, cred în asta.
Dar de ce? Iubești așa de tare viața încât mai vrei una? Pentru că altul întreba dacă să se sinucidă.