| Panainte_Laura_1999 a întrebat:

E URGENT! Mama trebuie sa slabeasca urgent intre 5-10 kg sau face diabet fiindca s-a ingrasat vreo 5kg dupa operatie prea dintr-una. VA ROG SUNT DISPERATA, ce exercitii ajuta cel mai tare pentru a slabi? Trebuie sa dea jos de pe picioare ca in rest e bine, la picioare este foarte grasa. Va rog ajutati-ma.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| andraee20 a răspuns:

Incearca banda la sala sau joggingul. Poti incerca exercitii cu banda elastică. si atentie si la alimentație

| Biscu123 a răspuns:

Dieta rina(90 zile+mentinere) sau dieta daneza(14 zile+mentinere). Dieta Dieta Rina da voie să se manance aproape orice cu condiția să se urmeze pasii, pe când dieta daneză e mai restrictivă pentru ca timp de 14 zile se mănâncă doar anumite alimente(o sa iti dau lista daca crezi ca te ajuta). Este o dieta hipocalorica de doar 600 calorii/zi timp de 14 zile după care la mentinere se creste treptat nr de calorii. Sper sa te fi putut ajuta cu acest mesaj.O seara buna si multă sănătate mamei tale!