| eanadandre a întrebat:

E urgent! O colega se simte rau,pot chema salvarea si sa mearga la spital daca e minora? Parintii sunt plecati in strainatate si bunicii la munca,pot sa o insotesc? Doar sa i faca o perfuzie ceva, o ia cu lesin si nu cred ca ajunge cu bine acasa (are 17 ani)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur, cheama salvarea!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca poti sa chemi salvarea.
Se decurca ei mai departe.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| dullcat a răspuns:

Buna.Da, cheama salvarea.

| ReddY25 a răspuns:

Impetuos necesar să suni, decât să vă pară rău

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da