| anonim_4396 a întrebat:

Efervescente Vita Plus magneziu și calciu de la kaufland sunt bune la ceva sau doar apă chioară? Alea la 3 lei sau parcă atât costa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Avand in vedere ca sunt pentru publicul larg iar oamenii pot lua fara sa fie nevoie, dozele din ele sunt foarte mici. Sunt apa de ploaie.

| dannyel86 a răspuns:

Mai bine cumperi efervescente din farmacii.

| Bizon95 a răspuns:

Am cumparat apa de gura de marmacie
apoi m-am dus la hypermarket si ACEEASI apa de gura era de 3x mai ieftina crying

dar
la intrebarea ta e un test deosebit de simplu: dzr
doza zilnica recomandata pentru fiecare element (magneziu, calciu, etc.)
cauti asta pe google
in plus, poti sa mai faci o comparatie cu produsele de la farmacie si vezi cat element activ au alea
insa in general, alea de la hypermarket au foarte putin, la un moment dat am luat vitamina C si aveau 78mg, iar dzr e... 1250mg, iar la farmacie gasesti 1000mg pastile efervescente cu 10 lei 20 de pastile... fa socoteala

| Alexandrionelu a răspuns:

3 lei dai, de 3 lei primești.
Măcar dacă au gust bun, poți sa le bei in loc de suc!

| nananaan a răspuns:

Farmacie neapărat!
nu sunt scumpe nici la farmacie, dar macar sunt safe

| AlbertoO2001 a răspuns:

Azi am cumpărat și eu 4 borcanele 3 lei bucata
Oare or fi bune?
Dacă eau aflamil și multi vitamina de o data oare are ceva?