| darts01 a întrebat:

Electrocutarea influenteaza cresterea parului, poate fi o solutie impotriva caderii sale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Assassina a răspuns:

Nu,eu cred ca din contra, electrocutarea face rau parului. Poate o sa para ciudat dar e doar o teorie, deci na .....Ideea e ca femeile nu mai stiu cum sa scape de "firele rebele "ale parului electrizat, si nu ma refer doar ca e "enervant" ci si deoarece parul electrizat arde toate firele.Adica daca te vei uita la radacina parului de la ceafa vei observa ADEVARATA culoare a parului tau(cea naturala.Cel de la "suprafata", daca pot spune asa.mereu se arde, si se decoloreaza. Daca parul nostru ar fi electrizat.parul s-ar arde mai tare si se va usca, ducand chiar la PIERDEREA parului.Repet,este o teorie dar eu tot cred ca nu e bine. Multa sanatate!