| robertino26 a întrebat:

Vreau si eu o solutie buna impotriva caderii parului!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

In primul rand trebuie sa determini cauza.Niste analize pentru a vedea daca nu e vorba de o carenta de vitamine si minerale.O alta cauza poate fi stresul. Apoi dupa ce inlaturi cauza iti dau o reteta de intretinere de pe blogul meu:http://blogsanatate.blogspot.com/......rului.html

| MindExplode a răspuns:

Uleiul de ricin il gasesti in farmacie il aplici la radacini pe par uscat si il tii in prosop 2 ore apoi speli si clatesti.
O alta solutie este si uleiul de masline la fel in aplicihappy
Sper ca te-am ajutathappy

| Elena1994 a răspuns:

Poti folosi samponul sau pastilele Revalid.Am folosit si eu.big grin happy

| cokocosmy a răspuns:

Pai simplu happy si mie imi cam cade parul:p dar eu asa fac:
folosesc revaid si incerc pe cat posibil sa nu ma enervez happy folosesc revalid de un timp indelungat si se vad rezultatehappy
fa baie spalate pe cap dar nu ft des ca se subtiaza firul de par si dupa ce te-ai spalat pe cap nu te piaptana imd sau sa-ti faci freza rapid nu usca parul de aproape ca se arde firul nu iesi cu capul ud afara usca prima data parul cu un prosop sa nu fie prosopu aspru lasa sa se scurga apa din par uscal cu prosopu si numai daca este cazul intra cu fohnul in actiune:p succes si sanatate:*

| JustOurSmile a răspuns:

Eu zic sa mergi la medic.Ideal ar fi sa-ti faci si analize sa nu ai lipsa de vitamine sau analiza firului de par, a scalpului. Poti incerca o masca cu ulei de masline daca gasesti.Lasa parul liber daca il ai lung.Sunt fel si fel de ceaiuri,uleiuri,masti, sampoane, dar daca nu sti de ce cade eu nu vad sensul sa cheltui banii aiurea. Unele au efect altele nu.Masca, cu ulei de ricin intareste radacina.Cauta un sampon mai natural.Nu mai folosi spuma, fixativ si daca te vopsesti nu te mai vopsi.Nu te spala cu sampoane care sunt din fructe, aspresc parul si faci matreata.Parul cade si din cauza stresului,lipsa vitamine,sampoane proaste, boli, etc.

| mariamagdalena09 a răspuns:

Si eu tot revalid iti recomand! e foarte bun.