Întrebare recomandată | denysa1993 a întrebat:

Endoscopia da un diagnostic mai precis decat radiografia cu bariu? a facut cineva endo? exista riscuri mari? eu am facut colonscopie nu poate fi mai greu cred. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Buna!
Endoscopia este mult mai sigura decat radiografia cu bariu, iti spun din experienta.
Sper ca te-am ajutat!
Multa sanatate iti doresc!

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, mult mai detaliat, putand testa si existenta Helicobacter Pylori si lua si biopsii la nevoie. Nu exista realmente riscuri si nu este nici o manevra foarte grea, doar putin neplacuta