| InYourMind a întrebat:

Este adevărat ca apuretin sau cum se cheamă ajuta la slăbit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu ajuta la slabit in adevaratul sens al cuvantului pentru ca el nu te scapa de kg in plus ci de retentia de apa.
A ca pentru persoanele care au retentie de apa cantarul v-a arata mai putin dupa aceste pastile poate e adevarat dar eu consider ca e ceva tricky la mijloc.
Pe noi la slabit ne intereseaza cate kilograme din grasime si "carne" scadem nu din apa...
Dar daca te ajuta la retentia de apa cine sunt eu sa zic ca nu e bun.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da da...

| Werrich a răspuns:

Asta ajuta la slabit, interventie chirurgicala bariatrica:
http://www.bariclinic.ro/......bariatrie/

| RobertMoon a răspuns:

Citeste prospectul si vezi pentru ce e bun, am auzit in trecut niste reclame la radio despre Apuretin si stiu ca se mentiona faptul ca ajuta la eliminarea exesului de apa, si logic la slabit pentru ca daca elimni excesul de apa slabesti putin, dar mi se par ineficiente. Daca vrei sa slabesti apuca-te de sport si dieta, asta e combinatia cea mai buna.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Din moment ce tot pui întrebări legate de slăbit, hai să îți zic un truc psihologic din cartea "59 seconds" care chiar ajută la slăbit:
Din ne punem mâncare pe farfurie, avem tendința să o umplem. Astfel, dacă mănânci din farfurii mici vei avea senzația că mănânci mai mult, chiar dacă e fix invers, deci vei slăbi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, ajuta la eliminarea apei. Același lucru îl face și un supliment de Potasiu, Magneziu și B6.

| cepIm a răspuns:

Subnutritia ajuta la slabire, nu pastilele iubito love struck love struck