| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca daca incepi viata sexuala atunci nu vei mai avea acnee??

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Veme a răspuns:

Poate fi adevarat. Acneea apare si de la exces de testosteron, o viata sexuala normala iti "consuma" din testosteron.

| afrodita3333 a răspuns:

Nu,nu tine neaparat de asta. Unele persoane au probleme cu agneea toata viata.Cel mai bine e sa te duci la dermatolog.

| stefantiby a răspuns:

E o prostie, acneea o au multi adolescenti si nu exsta nici o legatura. Ea poate fi agravata insa in unele cazuri de stres.

| Felys a răspuns:

Nu are nici o legatura, deci daca intentionezi sa iti incepi viata sexuala doar pentru a scapa de acnee, mai bine mai astepata, nu te va ajuta cu nimic

| Paulaaaaaaaaaa a răspuns:

Nu, acneea nu iti va disparea!
Funda?

| argint321 a răspuns:

Nu e adevarat e doar ominciuna..trb sa folosesti niste creme naturale. doar sa iti dai cu @sperma@ pe fata cea ce e scarbos.