| DarkShina5566 a întrebat:

Este adevarat ca, daca pui mana murdara pe fata iti apar cosulete?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EvelynAnderson88 a răspuns:

Da, îți apar. Pentru că, pe mâini sunt mulți microbi și de asta trebuie să te speli pe mâini. Nu apar din prima, dar cu timpul apar. Deci oricum nu are sens să pui mâna murdară. Trebuie să te speli pe mâini foarte des.

11 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Si daca nu esti murdara tot apar, asta stiu de la profa de bio. Incearca zineryt

(sus arata cum era in 2010 si jos arata dupa tratament)
http://1.bp.blogspot.com/......-april.jpg
L-am incercat si eu este foarte bun.

| PedoBarbie a răspuns:

Îţi apar.

| Danzell a răspuns:

Clorura de sodiu laughing de parca lumea foloseste clorura de sodiu ca uleiul pentru gatit laughing.

in general cosul apare cand se astupa un por din piele.

reteta pentru cosuri= transpiratie+praf+nespalat

| Wehrmacht a răspuns (pentru Danzell):

De fapt, cred ca lumea o folosesti mai des decat foloseste uleiul.Si de ulei de speli daca ajunge pe maini ca e naspa dar sarea nu te deranjeaza chiar asa de tare...
Deci, pentru cunostintele tale NaCl=Sare de bucatarie.

| Danzell a răspuns (pentru Wehrmacht):

Da am uitat (la dracu). asa e dar nu am auzit de cazuri in care sa faci cos de la sare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine este sa nu iti atingi fata, mai ales daca esti murdara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Da,este adevarat, nu ai voie sa pui mana murdara pe fata.
Te pup!

| KateMiddleton a răspuns:

Da,mina e murdara de praf si alte impuritati, respectiv microbi si bacterii.De la maini murdare apar pori, care peste un scurt timp se transforma in cosuri.Asa mi-a spus dermatologul.
Bafta. Funda?

| Copiliţă a răspuns:

- Avand in vedere ca pe maini se afla mereu microbi, bine, nu doar pe maini, nu e indicat sa le pui pe fata oricum, si din cele stiute de mine da, apar cosuri daca pui mainile murdare pe fata! :3

| AnimeG0DDDFan a răspuns:

Nu chiar, depinde cu ce esti murdar/a pe mainii, Daca ai clorura de sodiu Da s-ar putea si ia-sa si un neg cu o alta fata happy

| aureu a răspuns:

Cel mai bine este sa nu iti atingi fata, mai ales daca esti murdara.