| NoOneCanSeeMe a întrebat:

Este adevarat ca daca te speli cu apa cu bicarbonat, nu mai transpiri atat de tare? Sau poate stiti alte remedii naturiste impotriva transpiratului in exces. La mine indiferent ca e soare sau ger afara transpir si se vede prin bluze sau ce port, deodorantele au un efect 0% adica doar atat ca nu miroase tare!straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Carton a răspuns:

Incearca antiperspirantul.
Deodorantele neutralizeaza mirosul neplacut, distrugand bacteriile care il cauzeaza. Aceste produse nu afecteaza cantitatea de transpiratie pe care corpul o produce. In acesta directie actioneaza antiperspirantele, care inhiba activitatea glandelor sudoripare, prin blocarea si inchiderea porilor cu ajutorul astringentilor puternici cum sunt sarurile de aluminiu. In afara faptului ca diminueaza senzatia de umed la nivelul pielii, aceste produse reduc si mirosul, deoarece, prin producerea unei cantitati mai mici de transpiratie, bacteriile au un mediu mai restrans in care sa se dezvolte.

| Azµre a răspuns:

Se gaseste la farmacie o solutie impotriva transpiratiei in exces se da cu aia si apoi cu pudra se face un tratament numai stiu exact. Intreaba la farmacie

| MariusF23 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie cu tine. Nu de mult timp folosesc gelul de dus Silver Protect de la Nivea, si vad ca s-au cam imbunatatit lucrurile. Foloseste si deodorantul Silver Protect. Te protejeaza foarte bine. Chiar daca tot va mai curge apa, nu mai miroase. Sper ca te-am ajutat! Succes!

| NoOneCanSeeMe explică (pentru MariusF23):

Dar acesta din cate stiu este for man. straight face Eu sunt fatablushing

| MariusF23 a răspuns (pentru NoOneCanSeeMe):

Atunci n-am ce sa ziclaughing specifica si tu in intrebare ca sa stie omul ce sa-ti raspunda tongue

| biiannkaa a răspuns:

Ai grija la cele care contin aluminiu. sunt intr-adevar mult mai bune ca altele dar duc la cancerul de san straight face

| georgy19 a răspuns:

Bicarbonatul de sodiu intr-adevar este eficient, dupa ce te speli, te pudrezi cu bicarbonat de sodiu apoi aplici deodorantul. happy

| Pisikutsaa a răspuns:

Eu stiam si ceva gen pudra acum nu stiu si eu patesc acelasi lucru, dar pudra nu are nici un efect sad!