| anonim_4396 a întrebat:

Este adevărat că de la pastile nu mori ci doar rămâi handicapat pe viață?

Ce se întâmplă în organism atunci când consumi un flacon de pastile? Eu știam că de la supradoză poți muri. Dar cineva mi-a spus că doar rămâi handicapat de la o supradoză.

Este ceva real în toată treaba asta?

Și ce pastile sunt utile pentru a reuși să treci în neființă? Și ce cantitate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca iei zilnic de 3 ori cate o pastila de Cicolax, atunci in cateva zile te-ai "rezolvat".

| Mosotti a răspuns:

Depinde ce pastile, poti lua unele un flacon si sa nu ai mare lucru, de ex aspirina.

Ramai handicapat cu altele daca esti tantalau, ma refer la aia care vor sa-si ia viata. Normal ca e real, rateaza, alea le ataca creierul, si raman damblagii, pentru ca nu stiu ce si cat sa ia.

Asta nu mai spun ce pastile sunt utile pentru a trece dincolo, si cantitatea, nici nu am voie sa spun aici.
Se trece dincolo 100 % fara rateu.

| dullcat a răspuns:

,,Și ce pastile sunt utile pentru a reuși să treci în neființă? Și ce cantitate?'' De ce ai intreba asa ceva in conditiile in care sunt si copii stupizi pe aici carora le poti da idei?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Depinde CE PASTILE! In alta ordine de idei, chill out.

| Freya1 a răspuns:

Eu una nu am cum sa îți spun pastilele ce fac asta și dacă as ști, dar da, exista posibilitatea sa îți creezi mai mult probleme de sănătate cu anumite pastile decât sa mori.

| Hammurabi a răspuns:

Chiar crezi că e mai bună neființa decât viața?
În neființă ai fost și înainte să te naști.
A fost bine? laughing

| anonim3247 a răspuns:

Un tub de extraverale a luat cineva și se plimba agitat prin casă.

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim3247):

Timpul de când a luat medicamentele și a ajuns la spital cam 1 oră.

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim3247):

Persoana era la a 2 tentativă de sinucidere

| anonim3247 a răspuns:

Dacă ia cineva medicamente e dus imediat la spital.

| DeMicUnCălător a răspuns:

De ce intrebi?

| timidu89 a răspuns:

Te poți dili... Ce nu ai de tot negativ gândești?

| AdioTPU a răspuns:

Ce chestie ciudată. O întrebare cu aceași tematica am vrut eu sa pun azi dar mi-ai luat-o înainte.
Ba se mai și moare de la supradoza de medicamente, acum depinde și de medicamente. Poți muri sau sa ramai cu sechele.
Cred ca supradoza de pastile pentru inima duc cel mai repede omul în neființă.

| anonim_4396 explică (pentru AdioTPU):

Wtf, și pe tine te încearcă aceeași stare sau... doar voiai să adresezi o întrebare?
Dacă da, la naiba, aș vrea să te ajut și să ți spun să nu o faci, dar simt că aș fi ipocrită să-ți spun ție să nu o faci, când eu simt să o fac. Deși nu o să o fac din simplă frică. Deși încerc să fac pe grozava, sunt cea mai slabă și fricoasă creatură din câte există pe acest pământ, mai ales că mi-a mai și spus cineva că nu mori, m-a debusolat și mai tare. Adică de 27 de ani, de când am știut prima dată că pot scăpa din viața asta și am avut această dorință, am știut mereu că cea mai simplă metodă, pentru lași, ar fi pastilele, ca recent să aflu că nici măcar nu se moare de la ele ori că dacă te salvezi rămâi cu handicap, poate că totuși God m-o salvat, prin trecut când aveam aceste gânduri, ca măcar să nu rămân cu handicap, oricum I-am jurat, că dacă vreodată mă lasă fără vreo putere, că ș-așa mă simt eu handicapată și cu tot corpul intact, I-am jurat că atunci chiar nu-L iert și mă sinucid și ba chiar o dă fac pact cu Satana, I-am jurat că-mi vând sufletul Satanei. Ahhh, iar mă încearcă emoții too much.
Deși am mai găsit o metodă de a muri rapid, cea de a-ți ține respirația, până mori. Sau poate ajută hipotermia? La frig mă expun destul de mult și m-ar ajuta ceva și tiroida în situația aceasta. Și cu frigul am oricum o relație aparte, nici eu nu o înțeleg, dar am observat că mai fericită mă face frigul, decât orice uman, mă calmează, ba chiar îmi oprește anxietatea, e aparte sentimentul frigului.

| AdioTPU a răspuns (pentru anonim_4396):

Doar întrebarea nu și intenția!

| 120bulevard a răspuns:

Un flacon de pastile orbit, asa treci in nefiinta

| marniii a răspuns:

Pai depinde ce iei. Daca te indopi cu calmante, dormi cateva zile distrugi niste neuroni si atat