| anonim_4396 a întrebat:

Bună

Mi-a zis un prieten,Heroina este Anti-Depresivă.
Nu stiu daca este adevarat?!
Dar vreau sa stiu,daca exista vreun risc?
Dacă consumi o cantitate mica, poti muri?

Răspuns Câştigător
| Nilsson a răspuns:

Cine te imbie la droguri nu ti-e prieten.
Poti sa mori si dintr-o doza aparent mica de heroina, caci in foarte multe cazuri nu este diluata cum trebuie. Sunt suficiente si 75 de miligrame de heroina pura sa iti puna capac. Daca un pliculet mic de Nescafe are vreo 2 grame (adica 2000 de miligrame), gandeste-te cat de mica poate sa fie o doza letala.
Oricat de mult ai suferi, nu merita sa iti distrugi viata in halul acesta.

8 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Este un drog periculos. Dacă ai nevoie de ceva anti depresiv vorbește cu medicul tău și îți va prescrie ce ai nevoie. Orice probleme avem, exista o soluție, nu te descuraja.

| Drimmero a răspuns:

Orice drog e mortal pentru om, odata luata aceasta heroina iti da dependenta si greu scapi de un drog,, trebuie sa ai o vointa maxima, dar nu prea vad sa ai cale de scapare...
Si betia e anti-depresiva, dar daca ajungi sa ai mai mult alcool decat sange, dai coltu'

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Mai bine sa dau coltu'
Decat sa traiesc asa

| minrest a răspuns:

Eu vad ca toti heroinomanii sunt deprimati, de la aia care abia fumeaza o bila pana la aia care isi baga in vena prin branula, si tu imi spui ca e antidepresiva. Unul din din noi doi e complet pe dinafara. Ma intrebi daca exista vreun risc? Nu risti nimic, daca bagi dava te distrugi 100%.

| Mayhem666 a răspuns:

Nu mori, dar devii dependent, si acea dependenta te va omori.
Cum te va omori?
Pai consumi o cantitate mica si apoi devii dependent, si asa o sa vrei mai multa si o sa ramai fara bani, si o sa te imprumuti, ca sa iti procuri tot mai multa si o sa ai datorii, si nu ai cum sa le dai inapoi, si o sa primesti un glont in cap pentru ca nu ai avut bani sa iti platesti datoriile.
Fie asta, fie o sa devii prea dependent si o sa mori de supradoza.
Deci ai grija. Bye bye!
Mai bine ar veni o eroina sa te salveze de heroina laughing

| BogdantheDreamer a răspuns:

Daca te referi la #eroina lui Carla, da este anti-depresiva.

| Idris a răspuns:

Profetul Muhammed (Pacea si binecuvantarea lui Allah fie asupra sa!) a spus: "Ceea ce este intoxicant in cantitate mare este intoxicant si in cantitate mica!"

Ascultarea, recitarea, sau citirea Qur'an-ului este o metoda de a îndeparta depresia.

"(...)cãci prin pomenirea lui Allah se liniștesc inimile." [Qur'an 13:28]

| Ben00 a răspuns:

Tot antidepresiv este si sportul zilnic. Sau muzica care iti place. Acum depinde si care sunt motivele depresiei.