| GrindRoad a întrebat:

Este bine daca mananc mai multa paine decat mancare?
Daca ar fi sa mananc un castron de supa as manca o paina intreaga si din supa nici macar un sfert.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Mai încet cu pâinea. N-o mânca decât dacă este nevoie la felul de mâncare. Şi chiar şi atunci, doar cât îţi pică bine.
Nu lăsa brutăria fără marfă =)

5 răspunsuri:
| Justmed a răspuns:

Eu mananc foarte multa paine ( extrem ) ma simt foarte bine si am un corp frumos, zic eu.

| Alyra a răspuns:

Şi eu sunt la fel. happy
Nu e prea bine să mănânci multă pâine, dar nu e nici cel mai nociv aliment. Încearcă să n-o combini cu unt sau margarină.Am observat că mă umflu mai tare dacă mănânc 2 pâini cu unt decât 5 fără unt.Pe bune! happy
Şi încearcă să ai totuşi 3 mese principale. Chiar şi dacă mănânci multă pâine încearcă să mănânci şi puţină mâncare gătită. happy
Iar supelor...nu le văd rostul. Tot se zice că ar fi bune pentru constipaţie, dar mie mi se pare că supa este doar o apă puţin colorată. tongue
Sănătate!

| RoXxy a răspuns:

Mai bine mananci o oala de supa si doar o felie de painelaughing

| Cherry56 a răspuns:

Nu.vitaminele etc ti le iei din mancare nu din paine.este bine s mananci o felie pe zi nu mai mult

| russyy a răspuns:

Nu e bine sa mananci atatwinking incearca sa manaci mai multa mancare si mai putina painewinking fundita?love struck