| 1Chris1 a întrebat:

Este bine sa merg la sala de forta, chiar daca sunt foarte slab pentru varsta mea, 53 kg, la 15 ani si 7 luni? Ma poate afecta intr-un fel?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Camelisa a răspuns:

Buna,sala nu iti poate face rau, daca crezi ca ai un buget care sa iti permita sa faci sala, fa-o! Tine cont ca odata ce te.ai apucat de facut sala, trebuie sa te ti.Si in legatura cu greutatea si varsta ta,sala te poate defini,rau nu are ce sa iti faca, dar repet daca incepi sa faci sala nu te lasa, de obicei multa lume sa apuca merg prima luna si se lasa, si atunci? pentru ce te apuci? Trebe intai sa te gandesti la toate avantajele si dezavantajele, multa bafta.

3 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Salut!

La sală faci sport. Sportul ajută la dezvoltarea sănătoasă. Nu afectează. Probabil vei face muşchi.

| adi021 a răspuns:

Da,poti ramane mic de statura.

| TheLion a răspuns:

Nu eşti slab la 53 kg. Nu e rău să te duci la sală, nu te afectează, ba chiar te ajută la dezvoltare şi condiţie fizică.