| mennenspeed a întrebat:

De luni as vrea sa merg la sala de forta, am 1.85 si 59 de kg, sunt slab! Daca ma tin de sala si am mese regulate si pline de proteine, o sa se vada ceva pe mine? repede, lent?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Cu siguranta, dar in timp.

| DyaNa1337 a răspuns:

Ce aveti mai toti, de vreti sa mergeti la sala, nu la toate fetele le plac de baietii cu muschi, mie personal mi-e scarba de ei, imi plac baietii slabi tongue
iar legat de intrebarea ta, evident ca daca ai mese bogate in proteine si mannaci peste capacitatea ta calorica pe zi si te antrenezi se va depune pe tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Esti foarte slab.
Ar trebui sa ai 75 de kilograme.
Trebuie sa mananci o gama foarte variata de alimente, pentru a te asigura ca organismul tau primeste tot ce ii trebuie.Incearca sa mananci alimente care contin multe proteine(peste, carne, oua, lapte, branza, fasole, mazare, conopida, brocolli);
Apoi ai nevoie de carbohidrati(paine, paste si cereale) si o multime de fructe si legume proaspete.
Nu in ultimul rand, nu uita de SPORT. Daca vrei sa ai mai multa energie, pe langa faptul ca energia pe care o iei din alimentatia zilnica, trebuie sa fii si activ!
Te pup!

| MassEffect a răspuns:

La 1.85 si 59 g cred ca esti ectomorf, tu pui masa da pui foarte incet din pacate trebuie sa mananci foarte mult(mancare sanatoasa)macar 5 mese pe zi si recomand si un gainer, daca ai posibilitatea asta http://www.megaproteine.ro/Proteine-masa-musculara/ON-Serious-Mass-2-7-kg/ daca nu asta http://www.pro-nutrition.ro/products/Gfx-8-.html.Succes!

| Scremer a răspuns:

Logic ca se pune dar nu o sa cresti asa repede nu ca mergi o luna de zile si gata am muschi si eu fac sala da bine eu nu folosesc proteinte pentru ca nu vreau sa ma umflu eu doar vreau sa se vada asa putin sa se vada ca am ceva lucratbig grin si tu ar trebui sa iei proteine si sa mananci mai mult ca de obicei ca sa pui ceva pe tine sa faci vreo stiu si eu vreo 65 kg ca sa se vada cevabig grin Acuma depinde daca vrei sa te umfli sa ai brat si din alea trebuie sa pui si ceva kg pe tine daca vrei sa fi asa mai slabut mai fibrat cum vreau eu nu trebuie sa iei nu stiu ce proteine. BFT

Daca mai ai intrebari intreaba big grin