| Gg69Gg a întrebat:

Este biosept bun daca am facut amigdalida?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Pentru amigdalida mergi la medic (problemă serioasă) și dacă tot ești acolo, il intrebi pe medic

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

"Amigdalida, amusant". Cu cine ai facut limba romana? Sa-i ceri banii inapoi!

Răspuns utilizator avertizat
| teclado a răspuns:

O prostie de supt ne folositoare ca irita mucoasa prin zaharul care zgarie si faciliteaza dezvoltarea virusilor bacteriilor stafilococilor mirobilor si a parazitilor
pentru ca au ce sa manance
manaca din tine din carnea ta pe care tu o dai pe jmirghelul zaharului care te zgarie acolo si care hraneste cu carne si cu zahar parazitii
asa ca tu daca vrei sa scapi de amigdalita ia albastru de metilen si da pe amigdale
pune cu pipeta 2 picaturi de albastru de metilen pe o amigdala si 2 picaturi pe cealalta amigdala

iar ca si desinfectat merge wiski votka
50 grame de votka la fiecare jumatate de ora nu mai mult ca iar irita si alcoolul exagerat face rau nu neaparat la crerier
ci la flora bucala la bacteriile bune din gura

Hai ca iti trece
rade niste cartofi puneii cu cenusa din soba si cu spirt si cu otet si cu ceapa rasa intr-un prosop
il invelesti ca pe shaorma clatita
apoi iei acest prosop si il pui in jurul gatului
faci si frectie cu carmol

daca e grava rau fa rost de niste gaz lampat nu alt ceva
si fa gargara

apoi daca e grava grava rau de tot mergi la medic sa iti dea pelicilina v injectabila
ca doar asa scapi instantaneu de infectie din organism
am uitat sa spun ia si ceva anti inflamator
putin ibuprofen gen 1/4 de pastila

fa rost de nsite aspirine dinalea efervescente de la BAYER
bea 1 la 4 ore

apoi multa limonada cu grepfruit si lamaie si portocala
ca sa mai inducleasca
indulcesti din portocala nu din zahar

cam asa as vedea eu repararea cat mai naturala
Vezi ca in loc de antibiotic exista branza cu mucegai albastru scrie pe ea ca contine pelicilina
e buna desinfecteaza pe unde trece

Apoi fervex a mers la mine bine cat mai fierbinte
dar ezi ca nu bagi fervex cu aspiriana ori fervex ori aspiruna
6 plicuri in decurs de 24 ore de fervex trebuie sa bagi daca bagi mai putin nu au efect

Poate te milogesti de o farmacista sa iti dea cateva pastile de algocalmin
iei cate una la 6 ore chiar daca te doare chiar daca nu te doare ca sa reduca temperatura si inflamatia

TOT CEEA CE AM SCRIS MAI SUNS ESTE SFATUL UNI VRACI MAGICIAN nu sunt medic sunt vraci