| GokuUltraInstinct a întrebat:

Este bun Augumentin pentru meningita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu. Este mult prea slab.

| GokuUltraInstinct explică (pentru Brigaela):

Pai su ce pot sa iau pentru tratarea meningitei?

| Brigaela a răspuns (pentru GokuUltraInstinct):

Ce iti prescrie medicul, antibioticele nu se iau niciodata dupa ureche. Iar daca vei avea meningita, vei fi internat

| GokuUltraInstinct explică (pentru Brigaela):

Am fost la medicul de familie și mi-a dat că și antibiotic Augmentin, și ceva medicamente: paracetamol și eurespal, vitamina c, decasept și a spus că sunt răcit/bolnav, nu mă doare capul sau ceva dar în Brașov este ceva....infestație cu meningita și nu sunt sigur daca am sau nu meningita nu fac febră (temperatura mea fiind de 38° grade ).dar am urechile înfundate, nas înfundat, tușesc și strănut

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, este extrem de slab pentru infectia atat de grava, ca meningita.