| Xerxess97 a întrebat:

Este bun laptele in exces(beau 600-800ml/zi beau mai mult lapte ca apa)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Lauragd a răspuns:

Nu e bun in exces.Acum poate ca nu patesti nimic, dar in timp e foarte posibil sa faci intoleranta la lactoza.

| Rax a răspuns:

Medicul care mi a pus diagnosticul de nisip la rinichi mi a spus ca laptele (si carnea)ar fi cauza-alti medici am auzit ca n'ar fi de aceeasi parere, asa ca..ramin doar la concluzia ca ce'i mult strica.happy

| anarawwr a răspuns:

Nu e bun in exces. Poate da o respiratie urat mirositoare. Daca esti trecut de 10 ani, devine rau daca e consumat in exces. E bine poate o cana cu lapte, dar nici chiar cum bei tu. Axeaza-te pe apa, pe aia poti sa o bei si 2 litri pe zi happy

| EuIulia1528 a răspuns:

Depinde ce lapte! Nu e atat de rau dar nici atat de bine! Ai grija! Fundita?

| GloriaAdela a răspuns:

Sa stii ca nu este foarte sanatoswinking