| anonim_4396 a întrebat:

Este ceva care ma enerveaza foarte tare, de ex: cand stau in picioare pe un scaun sau cand stau mai mult pe varfuri fara sa ma misc incep sa ma manance picioarele atat de tare incat imi vine sa ...ma enerveaza chestia asta si vreau un sfat.va rog dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IndescribableChild a răspuns:

Inteleg.mai patesc si eu asa uneori. In cazurile usoare, o simpla schimbare a stilului de viata, cum ar fi includerea in obiceiurile tale a masajului, a bailor cu apa calda, a unor exercitii de yoga, precum si renuntarea la cofeina si alcool pot duce la o ameliorare a simptomelor. In cele severe, medicii prescriu sedative, anticonvulsive si tranchilizante.(Nu cred ca e un caz sever ceea ce ai tu).
Pa, pa IndecribableChild

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și dacă te enervează, la ce faci apel la ele?
Nu mai sta în astfel de poziții, organismul îți transmite informația că nu este o poziție corectă.
Pa, pa.