| anonim_4396 a întrebat:

Buna Tpu..Am o intrebare si vreau sa-mi raspunda doar fetele.winkingwinking Acum vreo 3-4 luni, cand faceam baie, am facut prostia sa ma ating cu lama pe picior. Doar am atins lama si a luat 4-3 fire de par, deci nu m-am dat pe tot piciorul..Si eu de cand m-am nascut, m-am nascut cu par blond pe picioare, maini, tot corpul..Si ieri, cand am mers la strand cu o prietena, am observat ca se cam vede par negru straight face Dar acum stau pe scaun, misc picioarele sa vad si am ba blond, ba negru..Acum ma uit si il am blond pe ambele picioarele dar pana la genunchi..De la genunchi in jos se vede si blond, dar se vede putin mai mult negru.crying Cand stau in picioare nu se vede nimic, dar cand stau pe scaun, uneori se vede negru. Sper ca ati inteles sad Si sa`mi spuneti ce fac..Inafara sa ma epilez..Ca nu vreau sa creasca pe tot piciorul x_X.

Răspuns Câştigător
| RalucaIoana17 a răspuns:

Mai,nu stiu sigur ce ar insemna asta...tu probabil te-ai si speriat din cauza aia si acum te gandesti mai tare. poate ai tu impresia! Daca zici ca ti-ai luat 3-4 fire, nu e problema! La strand probabil ca era ud si de aceea..in plus, si eu am parul blond pe picioare si se vede la fel, din cauza umbrei si a luminiiwinking Stai linistita ca nu e nici o problemawinkingA, mi-am amintit..trebuie sa ma epilezlaughing
Te pup:*

5 răspunsuri:
| AiEnmaYuuki a răspuns:

Daca il tai cu lama firul parului se ingroasa si stfel se si inchide la culoare. Sfatul meu ar fi ca de acum incolo sa te epilezi cu ceara sau cu un aparat de epilat, deoarece acestea smulg firul de par cu tot cu radacina, nu il taie.Astfel parul ti se va inputina si se va face blond, dar daca continui cu lama se va innegri si va creste si mai mult, si eu am patit la fel, de aia am schimbat lama cu ceara.Mult norocwinking

| denna_6865 a răspuns:

Probabil este asa din cauza ca incepi sa cresti si odata cu cresterea corpul se schimba.parul incepand cu cel din cap pana la cel de pe picioare are tendinta sa se inchida.iar la tine din ce ne-ai zis sa inteleg ca te-ai nascut cu par blond? pai!? exista si la tine posibilitatea de a se inchide f f putin in special pe maini si pe picioare
dar nu ai alte obtiuni decat epilarea. ceea ce este un lucru bun. face piciorul frumos.panaa la urma o vei face.big grin

| demonxyz a răspuns:

Oxigeneaza-l!

| RalucaIoana17 a răspuns:

Multumesc mult pentru ca mi-ai dat fundita:*

| lavitza14 a răspuns:

Nu conteza prea mult ca atunci se vedea negru, oricum in picioare nu se vede. SFATUL MEU E SA-L MAI LASI CATEVA ZILE IAR APOI ITI MAI SUN EU CE SA FACI.PUP kiss