| Silwian a întrebat:

Este cineva pe aici! Care macar odata pe saptamana ori pe luna mananca nepreparat termic? Adica nu prajit, nu fiert, nu copt, aburi...
Intrebare! Cum va simtiti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depind mult de microunda, prajitor de paine, cuptor si incalzitorul de apa cu rezistenta metalica care merge pe curent. Nu imi pasa daca mor la 60 dar sant sigur ca prind varsta aia. Dimineata daca nu beau o cafea indiferent ca e cofeinizata sau fara ma simt cu o durere de cap sau presiune/oboseala.

| wannabe a răspuns:

E chiar indicat. Cu cat mananci mai putin preparat, cu atat e mai bine. Sunt anumite lucruri pe care nu le poti manca crude. carnea. cartoful. etc. Imsa este indicat sa bei fresh-uri zilnic de fructe si legume, sa mananci salata, s-a.m.d. Este hrana vie! Adica obtii toti nutrientii, mineralele si vitaminele de care are corpul nevoie. Practic, nu vei mai spune ca mananci, ci ca-ti administrezi anumite lucruri benefice corpului.

| Silwian explică (pentru wannabe):

Carne? Beah! Cum sa mananc mortaciuni! Fereasca sfantul! Doar nu sunt canibal!(((((

| WhiteLife a răspuns:

Pai poti manca un iaurt, o salata, niste fructe...nu trebuie gatit tot timpul. La un interval asa mare de timp nu vad sa se intample nimic diferit.

| Eireann a răspuns:

Fac asta destul de des mai ales cand e cald afara nici nu prea am pofta se mancare calda. Salata de cruditati cu hrean, salata cu legme de toate felurile, freshuri si limonada.