| anonim_4396 a întrebat:

Este masturbarea zilnica periculoasa pentru sanatate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În primul rând este periculoasă pentru sănătatea mentală și apoi cea fizică!
Pa, pa.

| Plague a răspuns:

Este periculoasa din cauza mineralelor continute de sperma, pe care le pierzi, si duce la anumite boli. Dar mai este si pacat...incearca sa te controlezi; desi este ceva normal la generatiile zilelor noastre, nu este sanatos nici fizic nici spiritual.

| DonAnonymius a răspuns:

Nu.Este ceva nomal.

| basexcu a răspuns:

DA! o sa orbesti si o sa-ti creasca par pe palma!

| GasBoy a răspuns (pentru basexcu):

Daca tiar creste par in palma tu ai fi bigfoot pana acum happy happy

| corolav a răspuns:

La vremea tinereţii mele exista o scurtă poezioară devenită celebră:
"Soarele şi onanismul
Întăreşte organismul "

| OMGIMSOFATICANTMOVE a răspuns:

Nu e periculoasa, dar nu-s medic. Am vb o singura data cu un medic despre asta si zicea ca n-are nimic daca te masturbezi zilnic. Stiu persoane sanatoase care o fac dimineata la amiaz si seara si eventual si la ceaiul de la ora 5. Dar nici chiar asa nu cred ca-i bine. Stai linistit ca nu patesti nimic. Baga mare si have fun!

| Sonny_5338 a răspuns:

Pai uite cum sta treaba... sperma este alcatuita din vitamine si saruri vitale pentru organism.Masturbarea zilnica poate duce la pierderea acestora rezultand probleme de sanatate care pe parcursul anilor pot duce la anumite boli.Masturbarea in sine nu este periculoasa da fiind zilnica poate devinii periculoasa.Multa Bafta!big grin sper sa te ajute

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Logic ca da daca o faci in fiecare zi iti distrugi sanatatea mult mai repede decat daca o faci regulat la nu stiu cate saptamani. Iti pierzi claritatea vederii, o sa ai pierderi de memorie si inteligenta si sunt mai multe boli cauzate de masturbare in unele cazuri bolile sunt iremediabile.

| Vasylyka007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vorbești prostii?
Dau la laba de 30 ani?
Și văd bine ..nu am pierderi de memorie?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

DonAnonymius nu este ceva normal e chiar periculos stiu pe cineva care sufera din cauza masturbarii. OMGIMSOFATICANTMOVE nu stiu daca ai vorbit cu medicul potrivit insa nu este adevarat in timp se va observa o slabiciune a corpului si pot aparea boli

| VampireBlood a răspuns:

Cică"nu,e perfect normal".Ei bine NU E NORMAL în fiecare zi.O să ai probleme pe viitor când o să întreţii relaţii sexuale.

| Amely21 a răspuns (pentru VampireBlood):

De ce pot fi probleme pe viitor, in relații sexuale?

| S0nofS4tana a răspuns:

Uite cum sta treaba, nu vei pati nimic, eu fac asta si fac si sport iar la antrenamente n-am nimic iar la scoala nici atat, invat cel mai bine de la mine din clasa, iar faza cu orbitul, de unde ati mai scos-o si pe asta.

| vesar a răspuns:

Parerea mea este ca trebuie sa-ti faci o prietena cu care sa intretii relatii sexuale. Sa nu uiti de prezervativ de fiecare data!

| lukas_9331 a răspuns:

Eu o fac de 3x pe zi si nu am nimic laughing