| MaTrIx8378 a întrebat:

Este normal? acum un an jum am facut sala cam 4 luni, vazusem rezultate dar de atunci pana acum am slabit mult, si tot asa, de luni m-am apucat din nou de sala si am facut grupele de muschi piept si biceps, normal dupa atata timp am facut si febra musculara, dar nu stiu ce s-a intamplat cu pieptul meu, eu acum numai aveam nici-o forma, sau gen sa iasa asa in evidenta, dar azi cand ma uit mai bine, mi s-a umflat asa, adica s-a marit si are asa o forma buna, deci imi place cum m-am facut, dar faza este ca, doar odata si asa dintr-o data sa ma maresc in piept? n-am luat nimic gen steroizi sau proteine, am mancat gen 4 mese pe zi, poate e ceva cu corpul meu. voi ce spuneti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

"n-am luat nimic gen steroizi sau proteine", daca luai proteine era mai bine.

p.s. : ai luat deja proteine ( din mancare ), dar daca luai si din suplimente, scadeai MAI LENT.

p.s. : sper ca ai mentinut 4-5 mese pe zi in perioada de pauza, nu?

| MaTrIx8378 explică (pentru Cosmin86):

Da, dar totusi acum vad ca mai s-a desumflat. si a ramas putin umflat. dar cred ca asa dintr-o data s-a intamplat

| bunelutu a răspuns:

Pai fumezi te droghezi?
cat ai slabit?
muschii s-au lasat in perioada de pauza dar slabitul cam nu-i normal acum depinde daca ai slabit 5 kg nu-i nimic doar daca in jur de 15-20 e vreo problema.

| MaTrIx8378 explică (pentru bunelutu):

Fratioare nu stiu daca ai inteles cauza mea, deci nu fumez, nu ma droghez, nu beau, deci eu am inaltimea 1.72 si kg 60, n-am mai facut sala de 1 an jum, facusem 4 luni in care in acele luni pusesem pe mine cateva kg si se vedeau forme, din mai 2012 pana in prezent n-am mai facut sala, am slabit, ca mancam o masa pe zi, uneori si 2, si de lunea astea am reinceput sa ma duc iar la sala, si am facut grupa piept, am tras nici chiar calumea, ca nu mai aveam asa forta d-aia sa mai ridic eu cine stie ce, si de luni pana azi miercuri, observ ca pieptul mi-a crescut, mi s-a marit asa, parca zici ca am tate de femeie laughing, deci mi-a crescut frumos sa zic asa, cu forma si asa mai in afara, de luni pana azi am mancat si bine 4-5 mese pe zi, dar nu cred ca are treaba asta, ca e prea de tot, in 1-3 zile sa se dezolvte asa repede e prea de tot sincer..., ma gandesc sa nu fie ceva aiurea. cu corpul meu, deci nici cand faceam sala cateva luni nu aveam pieptul definit si format, cum il am acum dupa 1 an jum nefacut sala si odata am lucrat la piept dupa atata timp.

| bunelutu a răspuns (pentru MaTrIx8378):

Este si normal sa slabesti daca mananci 1-2 mese
nu trebuie sa mananci 10 mese 3 sunt bune dar sa fie alcatuite din
mancare naturala legume fructe carne.
la172cm trebuie sa ajungi la 70 kg minim altfel esti subnutrit.
important este sa iti faci forta la sala nu sa pui carne pe tine si sa te faci de o tona:)
sa pui doar cat trebuie ca altfel ajungi cahttp://www.google.ro/......tp?/imgres
sau daca ai zis ca tia iesit ca la fete tatele uite aici http://www.google.ro/......tp?/imgres
uite astae un coorp atletic frumos
http://www.getadeal.ro/imgs/offer-7233-21721.jpg
asa trebuie sa ajungi bafta

| Cosmin86 a răspuns (pentru bunelutu):

"important este sa iti faci forta la sala nu sa pui carne pe tine si sa te faci de o tona", pentru forta trebuie sa maresti si volumul dupa un timp.