| VladCosmin007 a întrebat:

-Chestie legata de proteine. Nestiutorii sa se abtina de la comentarii- Multumesc.

Salutare, am 16 ani si acum 2 zile m-am apucat de sala(de forta, nu de mese...) si vreau cam in 3-6 luni sa imi creasca masa musculara incat sa "se vada".
In general ma intereseaza sa fac pieptul si bicepsii mari. Daca iau proteine(si din mancare si din pastile si shake-uri) pot sa raman impotent? Sau alte efecte secundare permanente?

PROTEINE, nu STEROIZI.

2 răspunsuri:
| Sebiiiiiii a răspuns:

Am o groaza de prieteni care folosesc proteine de ani buni si nu au patit nimic. Proteinele nu au nimic.
Iti recomand https://www.myprotein.ro/home.dept

| VladCosmin007 explică (pentru Sebiiiiiii):

Auzi mi-am comandat deja si au venit acasa creatina(pastile) glutamina pudra si shake(pudra evident) si nu stiu cum sa le combin cica shake-ul daca vreau sa cresc mai repede in masa musculara sa-l beau de 3 ori pe zi. Dar cu celelalte cum fac? Amestec shake-ul cu apa sau lapte, care e mai bun? Si amestec in shake si pudra de glutamina si dupa iau si pastilele de creatina? Plus ca am comandat si niste calciu