| raspunsul07 a întrebat:

Este normal ca in timpul scolii online dupa 6 ore de stat cu ochii in laptop sa ai ameteli?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Iote a răspuns:

Of, nu e normal, dar din pacate se intampla la tot mai multi elevi. Prea multe ore cu ochii in ecran.

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu e normal dar se intampla.
Problema e ca nu am auzit pe nimeni sa se vaite de asta, cand sta la laptop pe un joc.

| raspunsul07 explică (pentru darrio2007):

Eu vorbesc de orele online

| darrio2007 a răspuns (pentru raspunsul07):

Si eu. Se pare ca nu ai inteles comentariul meu.

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu, nu e normal. Ai probleme cu vederea posibil. 6 ore ar fi decente fata de 9-10 ore. Deci clar e ceva. Fă un examen oftalmologic.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

De unde știi că e de la laptop? Poate e de la lipsa de somn, stres, ciclu (dacă ești fată), lipsa mâncării etc. Sunt un milion de cauze (sora mea avea acum 3 deficit de calciu, fier și magneziu și avea amețeli), dar nu e normal, indiferent de cauză.

| raspunsul07 explică (pentru MeisterSchnitzel):

Salut! nu eu nu duc lipsa de nimic din ce ai mentionat mai sus. dar daca stau in medie 7 ore cu ochii in ecran ca sa imi fac si temele cred ca iti dai seama de ce ma simt asa

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru raspunsul07):

Din păcate, nu ai ce să-i faci. Mie uneori mi se face cald și simt nevoie de a bea apă. Oricum, în timpul liber încearcă să petreci cât mai puțin timp în fața monitorului.

| Ciscodus a răspuns:

Ye pentru ca esti weak

| Stefan_David_1981 a răspuns:

Nu, ai cancer

| raspunsul07 explică (pentru Stefan_David_1981):

Esti de pe alta planeta fratioare. taci si nu mai baga frica in oameni