| WhiteandBlack45 a întrebat:

Este normal sa fi deprimat luni intregi fara un motiv anume?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| GoldenZenith a răspuns:

Depinde cum definesti normal. La haosul care e in ziua de azi a fi depresiv sau sa suferi de nu stiu ce boli pare mai mult normal decat anormal.

Depinde ce anume simti si ce ganduri iti provoaca starea asta.

Incearca sa meditezi asupra persoanei tale si sa vezi ce a declansat starea asta, fa lucruri marunte dar care iti ridica moralul zilnic iar daca nu e ok nici asa, mergi la un psiholog. Te va ajuta mai mult.

| vocea a răspuns:

Suparat este normal sa fii dar daca simti ca esti intr-o situatie din care nu poti iesi inseamna ca esti depresiv.

| ALGator a răspuns:

Poate apare la varsta adolescentei de exemplu.