| Xozi a întrebat:

Este normal să îmi crească foarte mult pulsul când tușesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Nu masori valorile pulsului când te miști, nu așa se face. Temperatura corporala ar putea sa indice ceva, în cazul tău, în caz de ajungi sa depășești 37 grade C. Tusea, atâta timp cât nu e instituită de dureri în torace sau amigdalita și febra, cum ti am spus, nu are ce sa însemne. Poate doar dacă respiri insuficient. Cred ca poți discuta toate astea cu medicul tău de familie.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, pentru ca te agiti in timp ce tusesti.
POulsul se ia cand ai deja 10 minute de rapus total, fara sa faci nimic, eventual stai intins pe pat, sau stau deja de 5-10 minute pe scaun, fara s afaci nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu omg mori
dpnd cat de tare tusesti, poate te sperii tu.

| DreamerBoy a răspuns:

Buna.
Da,este normal.
Pa, pa.

| ErlicEdward1900 a răspuns:

Ai grijă când tușești, că îți ies mațele pe nas și pe urechi!

| penita a răspuns:

Stai calm nu se intampla nimic e ceva normar iti creste deoarece te spari din cauza acestui caz