| Stefaniaaa777 a întrebat:

Este normal să mi se miște foarte puțin dinții?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu-i nromal sa se miste deloc dintii, insemnand ca tu ai o problema serioasa la gingii, care iti poate produce caderea dintilor.
Mergi uregnt la stomatolog sa vada ce anume ai, ca sa primesti tratamnet, pana nu incep sa-ti daca dintii din gura.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu

| sierra1 a răspuns:

De la 70-80 de ani încolo, e firesc

| gabicoo a răspuns:

Nu. Vezi să nu fie vorba despre parodontoză.

| ReddY25 a răspuns:

Nu

| StoicAnalysis a răspuns:

Nu. S-ar putea sa ai probleme cu gingiile. Du-te la dentist.

| Ilovedinero a răspuns:

Pana la 12 ani si de la 60 inainte, da.

| Celdrept a răspuns:

Ai inceput de paradontoza, fugi urgent la stomatolog pentru tratament altfel riști să ramai cu timpul fără dinti.

| AndreiBistriteanu a răspuns:

Daca ai 7 ani da.