| MZc a întrebat:

La paradontoza cam in ce stadiu incep sa se miste dintii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cand ai boala Scorbut avansata (lipsa de vitamina C.).

| mgtow a răspuns:

Eu am avut problemele astea iar dentistul (atat spaniol cat si englez, roman) au zis nu putem face nimic doar sa iti speli dintii bine si sa vi la 6 luni la control. 1 data pe an se face curatenie cu ultrasunet dentara, mi-a scazut ceva gingia dar nu se prea vede multa diferenta, acoperirea gingiei pentru a creste e cu rezultate slabe. Daca nu mananci chestii tari si o iei incet mai rezisti.

| Raducons a răspuns:

In ultimul stadiu se intampla

| alex495 a răspuns:

Pff, penultima, dupa sangerari daca nu faci nimic incep sa se miste si dupa intr-un final cad de tot

| gothicbat a răspuns:

Dar de ce să se ajungă acolo când poți trata din timp?
Nu sta așa, fugi la medic cât mai repede.