| aDEeLAa a întrebat:

Este posibil ca daca ai cancer (si esti la faza in care iti cade parul...) sa mai traiesti? (ps:nu stiu ce fel de cancer are respectiva persoana)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Sunt persoane care au scapat chiar dupa asemenea faza. Un exemplu concret: http://spynews.ro/......13208.html

| corolav a răspuns:

Căderea părului nu e o consecință a cancerului ci a tratamentului cu cito statice.

| Peaches a răspuns:

Parul cade din cauza tratamentului citostatic. Da, poate trai, dar cat... depinde de rezistenta organismului. Dar Dumnezeu e mare!
~Roxetta

| secretlove2014 a răspuns:

Nu conteaza ce tip de cancer este odata ce a inceput tratamentul cu citostatice parul incepe sa cada, si ar putea trai pana la 5 ani chiar 6, stiu ce spun am cunoscut o multime de persoane cu acest tip de boala! crying, si inca ce cu ajutorul citostaticelor poate trai si se poate recupera complet, depinde de cat de invingator este organismul cu boala, ar putea incerca un transplant de celule stem