| alinike2 a întrebat:

Este posibil ca la anumite persoane nicotina sa nu provoace dependenta?
Altii mi-au spus ca au fumat de 2-3 ori si deja simteau nevoia sa mai tot fumeze si euam fumat de mai multe ori si tot nu simt dependenta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am tras la 14 ani si de 6 ori, am vrut sa ma apuc, dar YOC nu aveam pofta sau chef de tigara deloc, depinde de dispozitia mentala si de organim eu unu mai nou lacrimez lafumul excesiv de tigara...eu zic sa nu incerci, ca majoritatea devin dependenti...

4 răspunsuri:
| olivikkka a răspuns:

Nu mai incerca ca e foarte posibil sa apara si la tine si nu e de bine,

| NoBodyByMe a răspuns:

La ce.ti trebuie sa fumezi?

| alinike2 explică (pentru NoBodyByMe):

Ne-a zis la şcoală să nu mai mâncăm dropsuri şi gume şi am nevoie de un înlocuitor menţionat şi am început să trag kent click

| NoBodyByMe a răspuns (pentru alinike2):

Da,pai alta idee nu mai exista...decat fumatul, ce sa zic!