| anonim_4396 a întrebat:

De ce simtiti nevoia sa ii spuneti cuiva sa nu fumeze cand il vedeti fumand sau vorbind despre fumat?

13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu simt nevoia sa spun nimic nimanui, fiecare care fumeaza e constient ca nu-i face bine si la urma urmei e viata lor, sanatatea lor

| 5SOS a răspuns:

Depinde.Daca este o persoana apropiata la care tin, logic ca spun asta.DE CE? Pai pentru ca face rau. exista o gramada de boli in urma fumatului.Nu face bine si ai dinti galbeni, haine mirositoare, maini si unghii galbene.Nu te ajuta cu NIMIC fumatul.

| Dr3yga20 a răspuns:

Vreau să fac SEX, cine mă ajută?

| Sekaki a răspuns (pentru Dr3yga20):

Mama ta te va ajuta sigur, vezi ce face dupa 12.

| 0x11111051 a răspuns:

Ca-ci cei din jurul sau, sufera mai mult pe urma fumului, decit insasi persoana care fumeaza. Si pentru ca, stii ca e nociv

| Sekaki a răspuns (pentru 0x11111051):

Era vorba in general, daca un prieten de al tau fumeaza cand iesiti in parc nu esti obligat sa stai langa el si totusi vei sta si il vei zapacii cu teorii despre sanatate.

| 0x11111051 a răspuns (pentru Sekaki):

Intelege ca tie iti face mai rau fumul de tigara, daca stai linga fumator.

| Sekaki a răspuns (pentru 0x11111051):

Am inteles, eu iti ziceam ca nu te obliga nimeni sa stai langa un fumator.

| 0x11111051 a răspuns (pentru Sekaki):

Da eu nish nu stau big grin

| DiamantulAuriu a răspuns:

Pentru ca sa nu se imbolnaveasca si sa nu ajunga in iad

| girl00 a răspuns:

Pentru ca un nefumator stand langa un fumator ''fumeaza'' mai mult decat el..si tutul nu-i bun. dauneaza sanatatii si bani irositi degeaba ^-^

| pufoshenia24 a răspuns:

Pai probabil doar din faptul ca nu e bine si acea persoana nu intelege asta. nu stiu. dar pana la urma e treaba celui care fumeaza ca el isi strica sanatatea si tot odata si viata. papakisswinking

| Turcan_Cristian_1996 a răspuns:

Vazind cum persoanele din trecut au fumat si sau nenorocit, acesta revine ca un reflex, pentru a intezice la altii oameni.