| IxienxiododisMr a întrebat:

Este posibil ca o persoana sa nu aibe niciodată vărsat de vânt?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca este posibil sa nu faca niciodata varsta de vant, daca nu a intrat niciodata in contact cu o persoana infectata cu varsat, nu face.
Boala asta este foarte contagioasa si se face numai daca intri in contact direct cu cineva bolnav, la acel moment.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E posibil

| relian a răspuns:

Da este posibil, de fapt asa ar fi fost sa fie normal, oamenii sa nu aibe varsat de care spui mai deloc.Ori daca sa zici ar fi contactat agentu care duce la efectyul asta, sa nu se manifeste, organismul sa reziste si sa elimine agentul respectiv cu usurinta

Dar cum noi ca oamenii sintem vai mama noastra, cu defete cu sisteme, organe slabe, uite ca atacul unor agenti externi este rezolvat mai greoi de organism, de acolo si efectele ce le vedem.

Dar ca idee, da sunt persoane care nu au avut niciodata varsat de asta ce spui tu.
Eu nu am avut asa ceva niciodata, nici fratii mei, adica nimeni din familia mea n-a avut varsat de asta ce spui.

Depinde ce organism mostenesti, depinde cum iesi din fabrica.Copii cu care eu am copilrita, putini au fost care sa aiba varsat de asta. Dar nu se intampla nimic nici daca ai, trece, nu e ceva grav.

| ReddY25 a răspuns:

Puțin probabil