| Lin_Mada_1997_pxQQ a întrebat:

Este posibil sa am probleme cu prostata la 17 ani? Ca m-am mast(stiti voi nu pot scrie nu na lasa) de 3 ori intr o zi si ma durea sub penis si sub bile,si am fost la mare apa rece si aveam urina maro,portocalie, incolora, galbena, si aveam putin disconfort sau e o simpla raceala la rinichi sau nu e nimic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Este normal sa te doara daca exagerezi. Pana la urma e un organ sensibil.

| RobertMoon a răspuns:

Nu are treabă prostata cu ce ai făcut tu. Prostată este un mic "organ" ca sa zic așa. Apariția prostatei nu apare daca te masturbezi sau faci sex...ea apare în general la oamenii trecuti de 50 de ani, adică cu trecerea timpului mai exact, tu ești prea tânăr să îți pui problema asta. Faptul că te-a durut a fost din cauză că te-ai mast. excesiv și nu ai băut suficientă apă în aceea zi, schimbarea culorii urinei se datorează sau mai bine zis este din cauză că nu bei suficientă apă, urina trebuie să aibă o culoare ușor gălbuie, asta înseamnă că ești hidratat suficient, daca este galbena sau mari trebuie sa bei multa apa, iar cu cat vei urina după ce consumi culoarea ei va fi din ce in ce mai deschisa.

| Doja a răspuns:

Zona respectiva (numita popular si snitel -pentru ca se bate cu oua) este formata din niste muschi care se incordeaza in timpul comiterii actului palmar.

Probabil ai doar febra musculara. Culoarea urinei poate fi data de alimente mancate sau de lipsa de hidratare. Daca e maro sau rosie, atunci e posibil sa se fi rupt ceva.

| Uvox a răspuns:

Da, este posibil. Prostata avem toti si are rolul ei si în actul sexual. Inflamarea ei se numeste prostatita si in general problemele apar după 40 de ani cauzate in principal de scăderea testosteronului.
Mai sunt si alte cauze.
Culoarea urinei este maro, galbena sau portocalie? Sau este incomodă ca nu se intelege.
Dacă este de culoare maro poate fi cu sânge.
Oricum, daca simptomul persista, du-te la medic!
Si hidrateaza-te cum trebuie.