| madonnamyfavouritesinger a întrebat:

Eu am 1.56 inaltime si 13 ani. cam cate kg. trebuie sa am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
| Annie a răspuns:

Ar trebui sa ai cu 15 kg mai putin decat acei cm(in cazul tau 56), adica daca cu ai 1, 56 ar trebui sa ai cam 41 de kg.

| digitalchocolate a răspuns:

Vreo 40-45 cred. eu am 14 ani, 1, 63 si 50 kg

| BlackVeil a răspuns:

Vreo 45-55 kg

| W1z4rd a răspuns:

46 pentru silueta perfecta adica din acea inaltime de 1, 56 trebuie sa scazi 10 si iti va iesi 1, 46 dar il tai pe 1 pentru ca nu iti este de folos.Cateva exemple:
1, 77m=66 kg silueta perfecta
2, 02m=92kg silueta perfecta
1, 40m=30kg silueta perfecta

| sojustme a răspuns:

Atat am si eu si am 37 kg si chiar nu sunt atat de slaba

| madonnamyfavouritesinger explică:

Nu cred ca pot sa am 34 35 36 fiindca atat are vara mea si e in clasa a doua. dar 40-45 da. ma rog mai tb. sa dau vreo 4 kg. dar cu o dieta voi reusi.
multumesc tuturor!

| Tedy_3444 a răspuns:

Eu te-as sfatui sa intrebi medicul de familie!