| qieiqpalz a întrebat:

Eu am slabit de la 105 la 88 in vreo 5 luni as vrea sa slabesc pana la 60 oare mai am sanse? si oare trebuie sa mananc mult mai sanatos? eu pana acum nu mancam ff sanatos dar tot am slabit pentru ca nu conteaza ce mananc conteaza cat mananc...parere pls (si oare ar fi posibil ca pana in iunie anul viitor sa ajung la 60?)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| AlexSalling a răspuns:

Doar 17 kilograme in 5 luni? Ai fi putut macar 25, dar si asa e bine. Sa nu te fortezi. Si nu ai nevoie de inca 10 luni, adica pana in Iunie 2018 ca sa ajungi la 60, in 6 luni nu ai ce face. Poti slabi foarte repede.

| qieiqpalz explică (pentru AlexSalling):

Da puteam slabi mult mai mult dar am luat totu treptat + cam dupa 4 luni nu mai am slabit deloc ...man sunt 28 de kg pana la 60 nu cred ca le voi da pana in iunie sad sper macar la 70 sa ajung oricum

| AlexSalling a răspuns (pentru qieiqpalz):

Si tie nu ti se pare normal sa slabesti 5 kilograme pe luna? Hai sa zic 4, unul pe saptamana. Zic, si eu am slabit, dar nu de la 105. De la 125 la 91, atatea am acum. 34 in 8 luni. Am tinut o dieta facuta de maicamea, a mers super. Sa stii ca se poate, doar vointa sa ai. Si continua sa mananci sanatos, nu e chiar asa, ca nu conteaza ce mananci, ci cat mananci. Ambele conteaza. Bafta.

| qieiqpalz explică (pentru AlexSalling):

Mersi mult! si tie

| aXy99 a răspuns (pentru AlexSalling):

E bine 17 in 5 luni. Poate sa ii ramana multa piele daca slabeste prea brusc. 20 ar fi fost maximul (teoretic, asta depinde de fiecare).

| qieiqpalz explică (pentru Wheizii):

Il stiu pe andu happy l am urmarit si il urmaresc peste tot

| MădălinaMaya055 a răspuns:

Nu te forta sa ti o dieta exagerata, si sa te infometezi. Daca ai slabit cat ai slabit acum, logic ca vei putea in timp sa ajungi la cat iti doresti. Mananca in mare parte sanatos, dar poti sa mai "trisezi" uneori.